O nas

O nas

Pomysł zrodził się z potrzeby! – przekonuje z uśmiechem Agnieszka Kondracka, właścicielka kawiarni. I dodaje: Nie było w powiecie miejsca, do którego rodzice mogliby przyjść, napić się pysznej kawy czy herbaty, a dzieci w tym czasie ani przez chwilę by się nie nudziły.

Kawiarnia składa się z kilku sal. Została podzielona w taki sposób, by w jednej części mogli usiąść rodzice i mieć „na oku” swoje pociechy, a w tej najbliżej wyjścia spokojne wypić swoją kawę mogą inni klienci.

W salach dla dzieci półki uginają się od przeróżnych zabawek. Miejsce to wyróżnia również miękki kojec dla najmłodszych dzieciaczków oraz mała ścianka wspinaczkowa dla starszaków.

Niedługo zacznę organizować warsztaty dla dzieci. Nie chcę na razie zdradzać szczegółów, ale będzie to coś, czego jeszcze w mieście nie było – mówi Agnieszka Kondracka.

Kawiarnia jest tak pomyślana, żeby wyjść naprzeciw oczekiwaniom mam karmiących, które nie muszą się tutaj chować za parawanem czy zasłoną, ale mogą spokojnie nakarmić swojego maluszka w wygodnym fotelu.

Ostatnio jedna z mam przesiedziała u mnie trzy godziny, bo jej córeczka po karmieniu zasnęła tak ładnie, że ta postanowiła nie ruszać się z miejsca. Myślę, że i mamie było u mnie dobrze – dodaje z uśmiechem właścicielka.

Oczywiście z podgrzaniem obiadku w słoiczku czy przygotowaniem mleka w butelce również nie będzie problemu, a do dyspozycji klientów są krzesełka do karmienia.


Co dla rodziców?

Pyszna kawa, której mieszanki właścicielka nie chciała zdradzić za nic w świecie. Do tego sypane herbaty z różnych stron świata.

Zielone herbaty japońskie: bancha, biała i genmaicha z prażonym ryżem, która – zapewniam – działa bardziej pobudzająco niż kawa. Do tego herbata czarna, czarna z dodatkiem kwiatów wiśni a także earl grey. I z myślą o dzieciach owocowe – malinowo-lipowa i napar z kandyzowanych owoców – wylicza jednym tchem Agnieszka Kondracka.

Do kawy i herbaty podawane są gorlickie miody Antoja. Dodatkowo można zamówić pyszny kawałek tortu z również lokalnej pracowni Kiss my cake.

W karcie znajdziemy ponadto koktajle – owocowe i „zielone” warzywne, crunche z jogurtem i owocami, desery z owoców, galaretki i bitej śmietany, fit ciasteczka oraz rurki z kremem.

Przetestowałam chyba wszystkie rodzaje dostępnych w Polsce rurek waflowych. I jest! Taka, jak lata temu z budki przed parkiem. Smak mojego dzieciństwa – podkreśla.

Karuzela Cafe mieści się przy ulicy Mickiewicza (naprzeciwko apteki).